SUMMER FRESH DRINKS

Léto je v plném proudu, teploměry ukazují 35 stupňů a já jsem pro vás vymyslela pár skvělých, letních, fresh, jednoduchých tipů/receptů na ochlazující nápoje:-) Nechte se inspirovat a pojďme na to...


1) DOMÁCÍ ICE TEA S PŘÍCHUTÍ MELOUNU
Kouzlu domácích ledových čajů jsem propadla letos snad poprvé:-) Je to jednoduché-potřebujete pouze jeden sáček zeleného čaje s citrusovou příchutí, led, vodní meloun a limetku.
Jako první si uvařte zelený čaj...počkejte až vychladne a nalijte ho do skleničky s ledem. Mezitím si nakrájejte meloun do misky a snězte si ho:-) šťávu která vám zbyde přilijte do skleničky a nakonec si ukrojte jedno kolečko limetky a přidejte ho na okrasu:-) Skvělý letní drink je na světě!
2) DOMÁCÍ MOJITO


Druhý nápoj vypadá na fotce možná dost podobně jako první,ale chutná úplně jinak:) Je to domácí mojito do kterého jsem opět hodila kousek melounu (můžete tam dát např i pomeranč,ale také tam nic navíc dávat nemusíte). Příprava je opět velmi rychlá a jednoduchá. Potřebujete hlavně mátu, limetku a třtinový cukr.  Cukru a máty si tam dejte kolik chcete, limetky postačí jeden plátek. Smíchejte s vodou a ledem a je hotovo! Chutná skvěle a příjemně ochladí v těchto parných dnech:)


3) LEDOVÁ KÁVATřetí a poslední summer fresh je ledová káva. K její výrobě je skvělé mít doma nějaký kávovar se studeným režimem,ale poradíte si i s vychladlou rozpustnou kávou:-)  Nalijte do sklenice s ledem a dozdobte šlehačkou a čokoládovým topingem.
Já použila kávovar Dolce Gusto a náplň 'cafe au lait'.
Tak to by bylo pro vaši inspiraci ledovými osvěžujícími drinky všechno. Pokud nějaký z těchto 'receptů' vyzkoušíte, určitě dejte vědět, jak to dopadlo:-) 
S láskou
-A

2 komentáře:

Každý komentář potěší, děkuji xoxo